آموزش فوق فشرده TOEFL


آموزش فوق فشرده TOEFL

تافل اولین و معتبرین آزمون جهانی است که به دو دلیل مورد استفاده قرار می گیرد: اول برای اقامت در کشورهای انگلیسی زبان و دوم برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری کشور ایران و ادامه تحصیل در کلیه مقاطع کشورهای انگلیسی زبان. بدین منظور موسسات بسیاری در جهان برای تسهیل شرایط شرکت درآزمون فوق الذکر؛ اقدام به برگزاری دوره های آمادگی این آزمون نموده اند. دراین دوره ها به هیچ وجه سعی نمی شود که به داوطلب زبان انگلیسی آموخته شودبلکه هدف دوره ایجاد مهارت های ویژه چون تست زنی - پاسخگویی به سوالات چهارجوابی – انتخاب گزینه صحیح از چهارگزینه ای که اصلاً نمی داند و مواجهه با مهارتهای    Grammar - Writing- Reading - Speaking listeningمی باشد.

 

تافل کتبي و کامپيوتري

 

از سال 1968 تا 1998، آزمون تافل تنها به صورت کتبي برگزار مي‌شد. شرکت کنندگان پاسخ‌هايشان را روي يک برگه با مداد علامت مي‌زدند. در سال 1998، ETC  كه آزمون تافل را تهيه مي‌کند و Sylvan Learning Systems که برگزاري نسخه کامپيوتري تافل را بر عهده دارد، براي اولين بار اين آزمون را به صورت کامپيوتري عرضه کردند.

 

علاوه بر اين دو نسخه (کتبي و کامپيوتري)، يک آزمون کاملاً جديد نيز در آينده نزديک به این مجموعه افزوده می شود. اين آزمون تفاوت هاي زيادي با دو نسخه موجود خواهد داشت. از جمله مي‌توان به اضافه شدن بخش «Speaking» اشاره كرد. از آنجايي که اين بخش تاکنون در تافل مورد سنجش قرار نگرفته است، مي‌توانيم انتظار تغييرات بزرگي را در ساختار اين آزمون داشته باشيم.

 

آزمون کتبي تافل (PBT)

 

تافل کتبي از سه بخش اصلي تشکيل شده است:

بخش شنيداري:

 اين بخش از تافل توانايي شما را در درک مکالمه‌هاي انگليسي با لهجه ی آمريکايي، مورد سنجش قرار مي‌دهد، که خود به سه قسمت تقسيم مي‌شود. قسمت اول اينبخش(Part A) شامل مکالمه‌هاي کوتاه مي‌باشد که بين دو نفر صورت مي‌گيرد و پس از پايان هر مکالمه پرسشي مبني بر اينکه چه چيزي بين اين دو نفر رد و بدل شده است و يا پرسشي در مورد زمان يا مکان اين مکالمه، مطرح مي‌شود.

 

در قسمت دوم (Part B)مکالمه‌هاِی گسترده‌تري بين دو يا چند نفر انجام مي‌شود و قسمت سوم(Part C) نيز دربرگيرنده نطق‌ها و سخنراني‌هايي است که بيشتر حول و حوش موضوعات دانشگاهي و آکادميک مي‌باشد.

 

بخش ساختار و نگارش:

 

اين بخش دو دسته از سؤالات را در بر مي‌گيرد و هر دو دسته براي سنجش توانايي شما در تشخيص گرامر و ساختار صحيح در يک متن طراحي شده‌اند. در دسته اول سؤالات (ساختار يا Structure) شما بايد ساختار صحيح و ترتيب لغات را تشخيص دهيد. اين دسته از سؤالات از يک جمله با يک يا چند جاي خالي تشکيل شده است و شما بايد گزينه‌اي را که به بهترين نحو جمله را تکميل مي‌کند، انتخاب کنيد. در دسته دوم سؤالات (نگارش يا Written Expression) هم شما با جملات کاملي روبرو مي‌شويد که زير چهار کلمه ی آنها خط کشيده شده است و شما بايد کلمه يا عبارت نادرست را شناسايي کنيد.

 

درک مطلب:

 

مهارت کافي در درک متون انگليسي و نيز دايره لغات مناسب، کليد موفقيت در همه بخش هاي آزمون تافل محسوب مي‌شود، اما در اين بخش اين مهارت ها بطور خاص مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند. اين بخش از آزمون تافل معمولا شامل پنج متن در زمينه‌هاي علمي و دانشگاهي مي‌باشد و به دنبال هر متن، 10 پرسش مطرح مي‌شود. همه اطلاعاتي که براي پاسخ به پرسش ها نياز داريد در داخل متن ها گنجانده شده و شما نياز به پيش‌ زمينه علمي خاصي نخواهید داشت.

 

آزمون کامپيوتري تافل (CBT)

 

نسخه کامپيوتري آزمون تافل از بخشهاي زير تشکيل شده است:

 

 

 

بخش شنيداري:

 

بر خلاف آزمون کتبي، شما براي شنيدن از گوشي (headphone) استفاده مي‌کنيد. همچنيـن در آزمـون کامپيوتري علاوه بر صـدايي که مي‌شنويد، يک تصويــر هم به نمـايش در مي‌آيد. به همراه هر پرسش، گزينه‌هايي در صفحه نمايش داده مي‌شوند که بجايحروف A,B,C,D ،کنار هر گزينه يکمکان تعبیه شده است و شما بايد روي پاسخ(هاي) صحيح کليک کنيد. 

 

 • در آزمون کامپيوتري تافل گاهي بيش از يک پاسخ صحيح وجود دارد. در چنين حالتي به شما گفته مي‌شود که چند پاسخ صحيح را انتخاب کنيد.

 

بخش شنیداری به دو قسمت تقسيم مي‌شود. قسمت اول شامل مکالمات کوتاهي است که البته کمي از تافل کتبي طولاني‌تر است. در قسمت دوم هم شما با مکالمه‌ها و سخنراني هاي طولاني‌تري روبرو مي‌شويد.

 

ساختار:

 

اين بخش آزمون تافل کامپيوتري، درست مانند تافل کتبي است، با اين تفاوت که شما بجاي علامت زدن با مداد روي کاغذ، با ماوس روي گزينه صحيح کليک مي‌کنيد.

 

درک مطلب:

 

در اين بخش شما ابتدا متني را مي‌خوانيد که معمولا طولاني‌تر از آن است که همه آن در يک صفحه نمايش ديده شود. بنابراين شما مجبور خواهيد بود از «نوار مرور» براي ديدن (يا مرور) بقيه متن استفاده کنيد (تا زمانيکه «مرور» متن را تمام نکرده باشيد، کامپيوتر پرسشها را در اختيار شما نمي‌گذارد). در اين مرحله بايد روي گزينه Proceed کليک کنيد. حال شما متن را در سمت چپ و پرسش را در سمت راست صفحه نمايش خواهيد ديد. در اين مرحله مي‌توانيد با کليک روي گزينه preview به پرسش قبلي برگرديد.

 

بخش نوشتاري:

 

اين بخش جدا از رتبه کلي شما گزارش مي‌شود. بخش نوشتاري در حال حاضر در آزمون کامپيوتري تافل گنجانده شده است. اين انشاء را هم مي‌توان با قلم روي يک پاسخ‌نامه نوشت و هم مي‌توان مستقيماً در کامپيوتر تايپ نمود. در اين حالت مي‌توانيد از گزينه‌هايي مثل   delete، paste، cut  و... استفاده کنيد.

 

TOEFL Paper
625 - 680
600
575
550
525
500
475
450
425
TOEFL Computer
263 - 300
250
232
213
196
173
152
133
113
TOEFL iBT
113 - 120
100
90 - 91
79 - 80
69 - 70
59 - 60
49 - 50
39 - 40
29 -30
IELTS Equivalent
7.5 - 9.0
7.0
6.5
6.0
5.5
5.0
4.5
4.0
3.5
 

 

 

ieltschart1

 

 

 
دوره های TOEFL سال 1395 در جردن - ولیعصر

طول دوره
سه ماه
تعداد جلسات
12
مبلغ شهریه (ریال)
5,760,000 
تعداد ساعت
48
روز تشکیل کلاس
جمعه
ساعت تشکیل
09:00 - 13:00
تاریخ شروع
95/08/14
 
کلاسها در 12 جلسه 4 ساعته بطور کامل به آموزش چهار مهارت، رفع اشکال و تصحیح نمونه نگارشهای زبان آموزان برگزار می شود.

و یک آزمون Mock TOEFL (تافل آزمایشی) شامل چهار مهارت بصورت رایگان در پایان دوره برگزار می شود.

 
 • کلاس های آمادگی TOEFL  به منظور آماده سازی داوطلبان گرامی و آشناییشان با روشها - متد و تکنیک های آزمون برگزار می شود.
 • بدیهی است قبل از شرکت در کلاس از داوطلب گرامی آزمون تعیین سطح گرفته می شود تا سطح و توانایی حاضر ایشان مشخص گردد و تنها در صورتیکه توان علمی داوطلب حداقل در سطح  متوسط یا Intermediate  باشد اجازه ثبت نام به وی داده می شود. درغیر این صورت، شرکت در کلاس های سطح پایین تر به ایشان پیشنهاد خواهد شد. (و یا به زبان آموز پیشنهاد داده می شود با اتخاذ کلاسهای خصوصی خود را به سطح کلاسهای آیلتس برساند. شایان ذکر است که تعداد جلسات خصوصی با توجه به سطح زبان آموز و میزان توانایی وی متغیر می باشد.)

 

 • کلاسها فقط در شعبه جردن - ولیعصر برگزار می شوند. (تعیین سطح و ثبت نام در شعب شهید مطهری و ونک نیز انجام می گیرند.)

 

ثبت نام

  نظری برای نمایش وجود ندارد.

  نام و نام خانوادگی:
  وب سایت یا ایمیل:
  متن نظر:
   
   
  کد امنیتی: