تدریس خصوصی کنکور ، تيزهوشان ، المپياد ، آزمون ورودي مدارس نمونه ( تست زنی * نکته* ...


تدریس خصوصی کنکور ، تيزهوشان ، المپياد ، آزمون ورودي مدارس نمونه ( تست زنی * نکته* ...

کنکور ،تیزهوشان ، المپیاد ، آزمون ورودی مدارس نمونه

انجمن دبيران و مشاوران ايران موفق ترين و قويترين موسسه تدريس خصوصي با بيش از 15سال سابقه درخشان موسسه انجمن دبيران و مشاوران ايران باهمکاري اساتيد دانشگاه و دبيران آموزش و پرورش و حرفه اي ترين و متعهدترين دبيران و مشاوران خانم و آقا ، گزينش شده از بين هزاران دبير و مشاور در زمينه تدريس خصوصي آمادگي تيزهوشان ، المپياد ، آمادگی مدارس نمومه با متد هاي نوين آموزشي درجهت نيل به اهداف آموزشي و ارتقاء سطح يادگيري در خدمت شمادانش آموزان و دانشجويان گرامي ميباشد

اگر دنبال حرفه اي ترين و مجرب ترين و بهترين نوع مدرس جهت آمادگي تيزهوشان،المپياد، در جهت موفقیت تحصیلی با اطمینان بالا هستيد هم اکنون با مشاورین موسسه تماس بگيريد

انجمن دبيران ايران ثابت کرده است که با کمترين هزينه بهترين کيفيت آموزشي را ارائه ميدهد

آمارقبولي بالاي 98 درصد طي 15سال گذشته و ارتقاي سطح يادگيري و حصول اعتماد دانش آموزان افتخار ماست .

 

باکادرآموزشی انجمن دبیران شانس موفقیت دانش آموزان خودراتضمین کنید

 تمرین تست زنی و آموزش مفهومی و نکات کلیدی آزمون تیزهوشان 

تجربه متفاوت در شیوه یادگیری با مدرسان نمونه مدارس

شهریه های واقعی و مناسب بر طبق مصوب آموزش و پرورش

مشاوره و ثبت نام بصورت کاملا رايگان در اسرع وقت

در صورت عدم رضایت جلسه اول رایگان 

شناسايي نقاط ضعف دانش آموزان ورفع آنها 

پيگيري مستمر درسي ونظارت بر پيشرفت تحصيلي دانش آموز 

اعزام دبيرخانم درصورت تمايل براي خانمها و خرد سالان 

مشاوره تحصيلي و برنامه ريزي درسي بصورت تخصصي 

تخفيف ويژه براي کارمندان محترم وخانواده شهدا وجانبازان و ...  

دريافت شهريه بصورت اقساطي در طي دوره

 

 دانش آموزان پذیرفته شده در مدارس سمپاد و نمونه دولتی از جوایز نقدی یهره مند میگردند.همینطور که میدونید 18 اردیبهشت 93 آزمون تیزهوشان برای پایه های ششم برگزار میشه! 

یه سری مطالب راجبه روش صحیح تست زنی ، نمونه سوالات تیزهوشان ، چند روش برای حفظ اعتماد به نفس و دوری از استرس ، وسایل مورد نیاز که باید همراهمون تو آزمون باشه ، چجوری درس بخونیم که یادمون نره و ... در ادامه مطلب گذاشتم که خوندنش خالی از لطف نیست ... 

 

 •   20 نکته برای تست زنی در آزمون :

 

1. قبل از شروع تست زنی به تطبیق سوالات پرسشنامه و پاسخ نامه ( از نظر الف - ب ، 1- 2 و جهت خانه ها ) و چپ چین یا راست چین بودن آن ها توجه نمایید.
2. در هنگم تست زدن صورت سوال را کامل خوانده و به نکات کلیدی توجه کنید .
3. زمانی که مشغول پاسخ دادن به یک سوال هستید ، فقط به همان سوال فکر کنید و در فکر سوال بعدی و قبلی نباشید .
4.  اگر در جلسه آزمون پاسخ سوال یا سوال هایی را نمی دانستید ، مضطرب و مایوس نشوید . مطمئن باشید که اکثر داوطلبان هم مثل شما پاسخ این سوال را نمی دانند و قرار نیست که شما به تمام سوالات یک درس پاسخ دهید.
5. بهترین روش غلبه بر آزمون تستی ای که نمره منفی دارد استفاده از روش زیر به ترتیب ارائه شده می باشد :

الف) آنچه را که می دانید بزنید.

ب) آنچه را که به یاد می آورید بزنید.

ج) آنچه را نمی دانید نزنید.

6. اشتباه در محاسبات عددی ریاضی معمولاً نتیجه شتاب و عدم تمرکز است.پس شتابتان را کنترل کنید و تمرکزتان را افزایش دهید.

7. بهتر است زمان تست زنی در منزل را از زمان استاندارد کوتاه تر در نظر بگیرید تا به آزمون حقیقی شباهت بیشتری پیدا کند. (و زمان تست زنی را برای درس های ساده تر ، کمتر کنید.

8. همیشه بهترین منابع برای داوطلبان ، تست های سال های گذشته است.

9. به یاد داشته باشید هیچ گاه قبل از یاد گیری مناسب از تست استفاده نکنید.

10. گاهی با اندکی فکر کردن متوجه می شوید پاسخ سوال را نمی دانید در آن صورت بلافاصله کنار آن سوال علامت (-) گذاشته و از آن عبور کنید و به هیچ وجه روی آن متوقف نشوید تا زمان را مدیریت نمایید و در صورت اضافه آوردن وقت به سوال مربوط بازگردید.

11.همانطور که تست زدن را تمرین می کنید تست نادرست را نزدن هم تمرین کنید تا نمره منفی نگیرید.

12. یکی از مشکلات دانش آموزان ششم عدم آشنایی با پاسخنامه است در پاسخنامه های تهیه شده تست بزنید تا با پاسخ نامه بیگانه نباشید.

13. یکی دیگر از مشکلات تست زدن دانش آموزان ابتدایی پاک کردن ناقص جواب و زدن خانه ای دیگر است که کامپیوتر این تست را غلط در نظر می گیرید پس دوست خوبم تا جای ممکن تستی را پاک نکنید.خانه پر شده را کامل پر کنید تا مورد قبوب کامپیوتر مصحح باشد.

14. برنگردید! تجربه نشان داده است اکثر کسانی که پس از انتخاب پاسخ تست ، بر می گردند و درباره گزینه های آن بررسی و دست کاری می کنند یا با اشتباه و خطا مواجه می شوند.در صورت هیچ دلیلی برای بازگشت و اصلاح تست وجود ندارد ، به این کار اقدام نکنید.

15. در جلسه امتحان از اتود (مداد نکی) استفاده نکنید و از مداد B4 یا مدادی که پر رنگ و نرم باشد استفاده کنید و چند مداد با خود داشته باشید در آزمون فرصت تراش کردن نیست.

16. به نکات گفته شده در کلاس ها توجه داشته باشید.

17. از جواب دادن شانسی پرهیز کنید.

18. هر 10 تست یک بار شماره تست را با شماره پاسخ نامه کنترل کنید.

19. به کلمات کلیدی گزینه ها توجه کنید مثل کدام یک درست است ، کدام یک درست نیست ، چه نامیده می شود ، چگونه است ، کدام مهم تر است ، کدام نادرست است ، کمترین ، بیشترین ، حداکثر ، حداقل ، مقایسه کنید و...

20. یک توصیه مهم برای افزایش مهارت تست زنی در آزمون این است که در یک ماه پایانی هر روز یک نمونه از سوالات مشابه را علامت زده و بعد پاسخ نامه های خود را مرور کنید ، این کار علاوه بر تاثیر مثبت در تست زنی در رفع اشکالات درسی ، کنترل و تنظیم زمان ، آشنایی با تست های مهم و... بسیار موثر خواهد بود.

 

********************

 

برای دانلود نمونه سوالات آزمون ورودی مدارس تیزهوشان کلیک کنید. ( همراه با پاسخ نامه )

 

********************

 

 

 • چه وسایلی در آزمون تیزهوشان همراه داشته باشم ؟

 

 

 

 

لازم است در آزمون همراه خود یک یادو عدد شکلات کاکائویی و شیرین برای رفع استرس و تنظیم فشار ، یک بطری آب معدنی برای رسیدن اکسیژن به مغز ، 3 یا 5 عدد مداد B4 یا یک مداد نرم و پر رنگ برای شکستن نوک یک مداد زیرا وقت برای تراش کردن نیست ! ، 1 یا 2 پاک کن نرم و بدون انداختن جا رد هنگام پاک کردن برای پاک کردن تست اشتباه زده شده در پاسخنامه ، 1 تراش در صورت شکستن نوک همه مداد ها .

 

 

********************

 

 • استرس بی  استرس !

 

 

 توجه به تغییرات فیزیکی بدن (مثل عرق کردن کف دست، افزایش ضربان قلب، برافروختگی صورت، تنگی نفس) و تغییرات روانی حاصل از اضطراب (مثل کاهش توجه و تمرکز، حواس پرتی و احساس تشویش و نگرانی) می تواند دانش آموز را نسبت به پاسخ های روانی - جسمانی خود هوشیار کند . او می تواند با توجه به حالت های عاطفی ، هیجانی خود در صدد کنترل آنها بر آید و آن را به استرس مثبت (انرژی زا) تبدیل کند. برای مثال ، توانایی های خود را باور داشته باشید ، خود را با دیگری مقایسه نکنید ، سعی نکنید نفر اول باشید (نفر اول، همیشه یک نفر است) ، نسبت به خود قضاوت مثبت داشته باشید ، مشکلات را درونی نکنید و خواب کافی داشته باشید .

 

********************

 

 • درس می خوانم ... یادم می رود !!!

 

 

برای بهتر یادگیری درس و فراموش نکردن آن لازم است به نکات زیر توجه کنید :

دسته‌بندی اطلاعات

یکی از روش‌های درس‌خواندن، تقسیم‌بندی اطلاعات آن هم به شکل دسته‌بندی‌شده است. این کار به سیستم ذخیره‌سازی مغز اجازه می‌دهد تا اطلاعات جدید را راحت‌تر بپذیرد. در واقع مغز هر داده‌ای را در حوزه خودش ثبت و ضبط می‌کند. می‌توانید مطالبی را که باید یاد بگیرید، بر اساس مفاهیم کلی، تاریخ یادگیری‌شان، فرمول‌ها یا... دسته‌بندی کنید. با این روش شما جدولی برای مطالعه دارید که اطلاعات را طبقه‌بندی‌شده و مفید به مغزتان می‌سپارد. 

مرور و تکرار

معلم‌ها همیشه می‌گویند که باید هر درس را بارها تکرار کرد تا به ذهن سپرده شود و اصولاً پایه ارائه تکالیف خانگی به جز نکته‌های آموزشی، بر اساس مرور کردن و تکرار است تا هر درس جدید برای شما چند بار تکرار شود. شما باید اطلاعات و دروسی را که هر زمان یاد می‌گیرید، چه به شکل شنیداری و چه به شکل خواندن، چند بار مرور کنید تا به طور مؤثری در ذهن‌تان بمانند. اگر توان ذهنی‌تان در حفظ‌کردنی‌ها کم است، باید هر روز زمانی حتی اندک را به مرور آموخته‌های قبلی خود اختصاص دهید. 

استفاده از مثال و طنز تصویری

هر داده‌ای اگر با واسطه‌ای جذاب و خاص همراه باشد، به مدت طولانی‌تری در ذهن می‌ماند. برای به خاطرسپاری دروس و داده‌ها از رابطه‌های خنده‌دار، بامزه، فانتزی و حتی عجیب استفاده کنید تا بیشتر و مؤثرتر در ذهن‌تان بمانند و به راحتی با به خاطرسپاری آن حلقه ارتباطی، اصل ماجرا به ذهن‌تان بیاید. این روش برای دروس حفظی مانند زبان، تاریخ، ادبیات و حتی فرمول‌های ریاضی جواب می‌دهد. 

حواس چندگانه

تا به حال دقت کرده‌اید که هنگام درس خواندن تنها بعضی از حواس شما در این فعالیت دخیل هستند؟‌ وقتی شما چندین حس قابل اعتماد دارید، بهتر است از همه آنها کمک بگیرید. مطالب را به شکل تصویری، کلامی و حتی مهارت‌های پانتومیمی یاد بگیرید و ببینید در هر مطلب و درس کدام روش به شما جواب می‌دهد. گاهی لازم است مطلبی را با ترکیب چند حس و روش یاد  بگیرید تا در ذهن‌تان ماندگار شود. 

کدهای رنگی

استفاده از ماژیک یا خودکارهای رنگی و به اصطلاح‌ های‌لایترها، به بولد و بزرگ کردن بعضی از نکته‌های مهم کمک می‌کند تا ذخایر اطلاعاتی شما پر از نکات تأثیرگذار باشد و داده بدون کاربردی را بی‌جهت به مغزتان راه ندهید. این روش هشداری در ذهن ماندگاری بیشتری دارد. در ضمن، بهتر است از رنگ‌های مورد علاقه‌تان استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. 

نشانه‌های تصویری

اگر تا به حال از راهنمای تصویری، جدول، نمودار و... استفاده نکرده‌اید، حتماً این روش را امتحان کنید. به این شکل تصویر کردن اطلاعات که بهتر به یاد می‌مانند، اینوگراف می‌گویند که وجود تصاویر، نشانه‌ها، خطوط و اشکال در آن مانند کدهای نشانگر، ذهن را به سمت بیرون کشیدن اطلاعاتی خاص هدایت می‌کند. هر چه جدول یا نمودار تصویری شما ساده‌تر باشد، به خاطرسپاری و به خاطرآوری اطلاعات آن آسان‌تر است. 

 کمک‌های حرکتی

می‌توانید برای آن که مطالب بیشتر در ذهن‌تان بمانند، از روش حرکتی استفاده کنید. یعنی در حالی که مطلبی را می‌خوانید، راه بروید، در جایی از آن که اصل مطلب بیان می‌شود، بپرید یا در بخشی از بیان کردن، مطلب را بنویسید. این شکل از حرکت‌های فیزیکی، ذهن را فعال‌تر می‌کند. دست آخر نیز یادداشت زیادی از مطالب مهم کنار دست‌تان است که مانند‌ فلش‌کارت‌های دستی عمل و مرور اطلاعات را ساده‌تر می‌کنند.

 

  نظری برای نمایش وجود ندارد.

  نام و نام خانوادگی:
  وب سایت یا ایمیل:
  متن نظر: